OSTİMTech Maker Atölyesi Bilişim ve Sanat Garajı Eğitimlerinin 2.si Başladı!

OSTİM Teknik Üniversitesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi tarafından bu yaz 2.si düzenlenen OSTİMTech Maker Atölyesi Bilişim ve Sanat Garajı Eğitimleri 19.08.2019 itibari ile başladı.

 

OSTİM Teknik Üniversitesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi tarafından bu yaz 2.si düzenlenen OSTİMTech Maker Atölyesi Bilişim ve Sanat Garajı Eğitimleri 19.08.2019 itibari ile başladı. Hayat Boyu Eğitim Merkezi eğitim alanlarında gerçekleştirilen atölye eğitimlerinde 26 çocuğumuza 7-10 ve 10-14 yaş gruplarında toplam 2 hafta süre ile Kodlama, Tasarım, Robotik, Ahşap İşleme, Ahşap Robotik, Sanat Becerileri, Drama vb. konularda eğitimler veriliyor. Atölye ortamında bir taraftan algoritmik düşünce teknikleri ile kodlamanın temellerini alan çocuklar bir taraftan da el becerilerini geliştirerek ahşap ve robotiği birleştirerek kendi oyuncaklarını üretiyorlar ve günün sonunda ürettikleri oyuncakları ile birlikte evlerine dönüyorlar.

Yıl boyunca çocukların hafta sonları aileleri ile birlikte katılabilecekleri benzer atölye çalışmaları gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten OSTİM Teknik Üniversitesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Hakan ÜNSAL, “hem yetişkinlere hem de çocuklara teknoloji farkındalığı kazandırarak onları üretimle buluşturmak ve aynı zamanda kaliteli vakit geçirmelerini sağlayacak imkanlar sunmak istiyoruz” dedi.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Hakan ÜNSAL, aynı zamanda bu eğitimleri 16 yaş üzeri yetişkinlere de yaygınlaştırarak, onların gerek iş hayatlarında ve gerekse sosyal hayatlarında yeni nesil teknolojileri kullanabilmelerine ve kendi tasarım ve üretimlerini yapabilmelerine imkan yaratacak organizasyonlar planladıklarını ve bu konularda proje çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.''